برای مشاهده لیست بروز قیمت فرش ها کلیک نمایید : شنبه ۰۱/۴/۴

فرش کاشان
کارخانه فرش ماشینی کاشان
فروشگاه حاضر زیر مجموعه فروشگاههای زنجیره ای گروه تجاری فرش کاشان می باشد. جهت استعلام نماد اعتماد الکترونیکی و ضمانت پرداخت قبل از خرید به فروشگاه فرش کاشان مراجعه نمایید.

» فرش ماشینی آکریلیک

ویژگی فرش ماشینی آکریلیک درجه یک

نخ اکریلیک الیاف مصنوعی است که از پلیمرساخته شده است نام اختصاص داده شده به این پلیمر پلی اکریلو نیتریل با حداقل مولکولی در حدود 1900 مونومر واحد شاخته شده است که در ایالات متحده با پلیمری که حداقل هشتادو پنج در صد از آن را نخ پلیمیر اکریلو نیتریل باشد اکریلیک میگویند . در ادامه میخواهیم به ویژگی فرش ماشینی آکریلیک درجه یک نسبت به سایر فرشها بگوییم تا شما بتوانید این اطلاعات را بدست آورید .

 

1- آشنایی با فرش اکریلیک

با الگو گرفتن از قالی های دستباف طراحی و تولید میشوند . الیاف اکریلیک به دلیل شباهت بسیار زیاد به الیاف طبیعی پشم کیفیت بهتر و قیمت مناسب نسبت به پشم در دهه 1960 به عنوان اولین ماده تولید شده فرش ماشینی با کیفیت مورد استفاده قرار گرفته است . الیاف اکریلیک از نظر ظار بسیار مشابه به پشم میباشد و بعضی مواقع تشخیص آن ها از هم بسیار دشوار است .


1-1- نخ بوم فرش باید از پنبه باشد .
1-2- نخ پود که افقی است باید ازجنس کنف یا جوت باشد .
1-3- نخ ریشه که از جنس پنبه میباشد باید به شکل دانه دانه در انتهای فرش آکریلیک باشد .
1-4- نخ خاب فرش باید از جنس اکریلیک باشد .
1-5- جنس نخ دوخت لبه های فرش و کناره های آن که به آنها زیگزاگ میگویند باید از جنس اکریلیک باشد .

 

2- تفاوت فرش ماشینی با فرش های درصد دار

در ادامه می خواهیم به تفاوت بین آکریلیک صد در صد و فرشهای درصد دار از این الیاف بپردازیم تا شما بتوانید اطلاعاتی دقیق در این زمینه را کسب کنید . نکته حائز اهمیت این است که قطعا قالی هایی که تماما آکریلیک هستند دارای کیفیت بالاتر و قیمت بالا تر خواهند بود . منظور از درصد دار این است که در الیاف آن از بی سی اف نیز استفاده شده باشد .


2-1- کیفیت فرش ماشینی آکریلیک

 از نظر دوام و طول عمر قالی های اکریلیک دارای عمر بالاتری نسبت به فرشهای درصد دار دارند . از نظر آبرفتگی فرش ماشینی یا پاخوردگی که به دلیل کم یا ناچیز بودن به حساب نمی آیند ولی در فرشهای دیگر به طور واضح قابل مشاهده است که باعث کج شدن یا کوتاهی پهنا یا قد فرش میشود .

 

2-2- مقاومت و دوام فرش آکریلیک

 از لحاظ شستشو و قرار گرفتن جلوی نور شاهد هیچ تغییری در فرش اکریلیک نمیشویم ولی این مورد در فرشهای نامرغوب بی سی اف یا درصد دارد کامل در تضاد است که زیبایی قالی از بین میرود .  این فرشها مقاومت زیادی در برابر گرما را دارند یکی از ویژگی های اصلی این فرشها تست گرما میباشد که میتوان یک اتوی داغ را روی قالی قرار داد وقابل مشاهده خواهد بود که هیچ تغییری در فرش ماشینی آکریلیک ایجاد نشد اما در ماقایسه با دیگر فرشها این اتفاق رخ نمی دهد و باعث سوختگی میشود .


2-3- تاثیر زمان بر فرش ماشینی آکریلیک

 از نظر سایش قالیهای اکریلیک دچار تغییر نمیشود ولی فرشهای دیگر قابل پوسیدگی و خوردگی هستند . از نظر زیبایی فرش اکریلیک ماشینی کاشان قابل مقایله با فرشهای درصد دار یا بی سی اف نیستند . یکی از عیب های قالیهای ماشینی پرزدهی آنهاست که تولید کنندگان اقداماتی برای ازبین بردن عیب و نقص های ذکر شده انجام داده اند . فرشهای ماشینی اکریلیک نسبت با پلی استر زیبا تر ، روشن تر، لطیف تر میباشد .

 

2-4- راحتی فرش آکریلیک ماشینی

 موقعی که شما فرش ماشینی اکریلیک اصل کاشان را لمس میکنید یا دست میکشید به راحتی دست شما روی آن سر میخورد و اثری از چسبندگی احساس نمیشود . نخ خاب اکریلیک هیت در حین دست کشیدن قالی از زیر دستانتان دانه دانه رد میشود و داخل هم کلاف نمیشوند . فرش کاشان به هیچ دلیلی بوی پلاستیک یا مواد نفتی نمیدهد . این قالی ها در برابر پاخوردگی پرگشت پذیری دارد . این قالی رنگ های شاد و شفاف و زنده دارد .

برچسب
'فرش ماشینی آکریلیک درجه یک' , 'فرش ماشینی با کیفیت' , 'فرش اکریلیک ماشینی کاشان' , 'فرش ماشینی اکریلیک اصل کاشان'
نـظـرات کاربران
دیگر مطالب کاربردی فرش کاشان
•  فروشگاه های خرید انواع فرش ماشینی
•  ارسال سریع فرش و ارسال رایگان فرش ماشینی به سراسر کشور
•  درباره گروه تجاری فرش ماشینی کاشان
•  مرجع خرید اینترنتی فرش ماشینی
•  روش نگهداری و شستشوی فرش ماشینی
مشاوره و پشتیبانی فرش ماشینی کاشان
فرش ماشینی به قیمت درب کارخانه
فرش ماشینی به قیمت درب کارخانه