برای مشاهده لیست بروز قیمت فرش ها کلیک نمایید : پنجشنبه ۰۱/۳/۵

فرش کاشان
کارخانه فرش ماشینی کاشان
فروشگاه حاضر زیر مجموعه فروشگاههای زنجیره ای گروه تجاری فرش کاشان می باشد. جهت استعلام نماد اعتماد الکترونیکی و ضمانت پرداخت قبل از خرید به فروشگاه فرش کاشان مراجعه نمایید.

» نکاتی درباره فرش ماشینی 700 شانه

مهمترین ویژگی های فرشهای 700 شانه

یکی از بارزترین ملاک های انتخاب فرش تعداد شانه های ان میباشد که فرشهای را به دسته های مختلف تقسیم میکند در این مقاله قصد داریم مهمترین ویژگی های فرشهای 700 شانه را برای شما بیان کنیم .
 فرش ماشینی 700 شانه به سه صورت در بازار موجود میباشند :


1- هفتصد شانه های واقعی

 همان طور که از نامش پیداست تمام ویزگی های فرشهای 700 شانه را دارا میباشند واز تمام فیلتر ها به سلامت عبور میکنند از بارز ترین ویژگی های فرش 700 شانه ماشینی عابرتند از :


 ازلحاظ تراکم عرضی (شانه) دارای700گره هستند . از لحاظ تراکم طولی از 2100 تا 3000 گره را در هر متر را در بر میگیرند (لازم به ذکر است که رایج ترین و شناخته ترین انها نیز تراکم 2550 میباشند) . از لحاظ تعداد رنگ مورد استفاده نیز به دو دسته تقسیم میشوند 700 شانه های 8 رنگ و 700شانه های10 رنگ که اختلاف قیمت انها هم ناچیز است . برای بافت فرش 700شانه ماشینی کاشان از دستگاه های متفاوتی استفاده میشود که میتوان hcp1 برای بافت قالی 8 رنگ و hcp2 برای بافت قالی 10 رنگ را از پیشگامان این صنعت نامید

 

2- هفتصد شانه تبدیلی

 در واقع برای تولید این نوع از 700 شانه ها از دستگاه های تولید فرش ماشینی 500 شانه استفاده میشود که با اعمال تغیراتی به تولید فرشهای 700 شانه میپردازد . در این نوع فرشها خبری از 8 یا 10 رنگ نیست و تنها از 7 رنگ استفاده میشود تراکم طولی این فرشها نیز با 700 شانه های واقعی تفاوت دارد . که تراکم طولی رایج این نوع 700 شانه ها 1500میباشد که به طور واضح باعث افت کیفیت نسبت به فرش ماشینی 700 شانه واقعی درجه یک میشود از این نوع 700 شانه ها معمولا در فروشگاه های مجازی به انوان 700 شانه واقعی عرضه میشود که در صورت عدم توجه به راحتی در دام سودجویان این عرصه خواهید افتاد .


3- طرح 700 شانه

 این فرشها در واقع جایی در میان 700شانه ها ندارند در واقع این نوع از فرش ماشینی هم مثل مورد دوم با استفاد از دستگاه های تولید فرش ماشینی 500شانه تولید شده و تنها تفاوت موجود درتراکم آن است که با تراکم 1000تولید میشوند . این نوع از فرشهای ماشینی به دو صورت 7 یا 8 رنگ گره میخورند که با توجه به به طرح های کامپیوتری مورد استفاده در این نوع از فرشها دارای نقشه و طرح های زیبا و عامه پسندی میباشند


بر اساس توضیحات بیان شده فرش ماشینی 700 شانه واقعی از ارزش والا تری برخوردار هستند و بعد از ان هم 700 شانه های تبدیلی جایگاه بعدی را ضبط میکنند و در پایان طرح های 700 شانه دارای قیمت کمتری هستند . البته لازم به ذکر است هر قیمت کمتری نمیتواند راه بهتری برای صرفه جویی در خرید بوده باشد و توصیه میشود تنها به برچسب 700 شانه دل نبندید و جوانب احتیاط را رعایت کنید البته فاکتور های مهم دیگری از جمله جنس نخ ،الیاف مصرفی، دستگاه بافندگی نیز تا حد زیادی در قیمت و کیفیت فرش ماشینی موثر خواهد بود .

برچسب
'فرش ماشینی 700 شانه' , 'فرش 700 شانه ماشینی' , 'فرش ماشینی 500 شانه' , 'فرش ماشینی'
نـظـرات کاربران
دیگر مطالب کاربردی فرش کاشان
•  مشخصات فنی و تکمیلی فرش ماشینی قبل از خرید
•  ضمانت اصل بودن فرش ماشینی
•  شرایط استفاده امکانات فروشگاه فرش کاشان
•  بهترین کیفیت فرش ماشینی
•  درباره گروه تجاری فرش ماشینی کاشان
مشاوره و پشتیبانی فرش ماشینی کاشان
فرش ماشینی به قیمت درب کارخانه
فرش ماشینی به قیمت درب کارخانه