برای مشاهده لیست بروز قیمت فرش ها کلیک نمایید : پنجشنبه ۰۱/۳/۵

فرش کاشان
کارخانه فرش ماشینی کاشان
فروشگاه حاضر زیر مجموعه فروشگاههای زنجیره ای گروه تجاری فرش کاشان می باشد. جهت استعلام نماد اعتماد الکترونیکی و ضمانت پرداخت قبل از خرید به فروشگاه فرش کاشان مراجعه نمایید.

» از بین بردن انواع لکه روی فرش

بررسی لکه فرش ماشینی و راه های رفع آن

فرش ماشینی به دلیل پوشاندن سطح وسیعی از کف منازل در معرض آلودگی‌ها و خطرات زیادی قرار دارد مثل لکه شدن و ریختن مایعات روی آن . برای پاک کردن هر لکه متناسب با جنس آن از مواد متفاوتی استفاده می‌شود . اگر برای از بین بردن لکه بدون شناسایی و راه‌حل درست اقدام شود ممکن است فرش خراب‌تر و حتی لکه ثابت شود اما در صورت آگاهی از برخورد صحیح لکه‌ها به‌آسانی قابل تمیز شدن خواهند بود. در ادامه این مقاله به بررسی لکه فرش ماشینی و راه های رفع آن می پردازیم تا شما بتوانید در منزل آن لکه ها را از بین ببرید و از شر آنها خلاص شوید .

 

1- فرش ماشینی و پاک کردن لکه سس گوجه‌فرنگی

در مورد تمام لکه‌های حجیم قبل از هر اقدامی با قاشق تا تمام حجم ماده را از روی فرش ماشینی درجه یک برمی‌داریم. لازم است این کار از قسمت بیرون به سمت درون لکه انجام شود. برای پاک کردن لکه سس گوجه‌فرنگی، اسفنج یا پارچه‌ای را در آب خیسانده و روی لکه می‌کشیم ، سپس باقیمانده لکه را با آب لیموترش تمیز کرده و درنهایت با استفاده از یک دستمال تمیز به‌آرامی به لکه ضربه زده تا کاملاً از بین برود.


2- لکه چای و قهوه

بیشترین لکه ایجادشده در سطح فرش ماشینی کاشان ناشی از ریختن چای، قهوه و انواع کافئین‌ها است ، در بخورد با آن به‌راحتی با ریختن مقداری مااشعیر بر روی لکه و کشیدن دستمال مربوط قالی را مثل روز اول تمیز کرد.

 

3- لکه آدامس

رایج‌ترین روش برای لکه چسبیده آدامس روی هر سطحی استفاده از یخ است. یخ را به مدت سی ثانیه روی لکه گذاشته تا آدامس کم‌کم سفت و یک‌تکه شود. تکه را به‌آرامی از سطح فرش اصل کاشان جدا کنید و اگر لکه‌هایی از آن باقی ماند سعی کنید با قیچی آن‌ها را ببرید.

اگر آدامس در سطح فرش ماشینی با کیفیت پخش‌شده باشد باید به کمک مایع ظرف‌شویی و نمک تمیز شود. بدین‌صورت که ابتدا مایع ظرف‌شوی و نمک روی آدامس ریخته و با چاقو یا هر وسیله مشابه آدامس را جدا می‌کنیم . همچنین می‌توان محل چسبندگی را با سرکه گرم شده پوشش داد تا لکه در سرکه حل شود.

 

4- لکه بستنی

بستنی به‌سرعت آب‌شده و وارد الیاف می‌شود، به علت شیرینی زیاد محل تجمع حشرات خواهد بود و به الیاف آسیب میزند. نحوه پاک کردن آن بسیار آسان است اما باید به‌سرعت انجام گیرد . پس از جمع حجم بستنی، با استفاده از یک دستمال تمیز قدری آب گازدار روی محل بکشید تا باقیمانده بستنی جذب دستمال شود و در مرحله آخر با حوله یا دستمال خشک اقدام به جمع‌کردن رطوبت فرش نمایید.

 

5- لکه شربت

ابتدا لازم است به‌سرعت شربتی که هنوز وارد الیاف قالی نشده جمع شود و بعد لکه ایجادشده پاک گردد. در مرحله اول با استفاده از دستمال مربوط تا حد امکان لکه را کمرنگ نمایید سپس برای تمیز کردن باقیمانده آن محلول الکل و سرکه با نسبت مساوی تهیه‌کرده و با اسفنج محلول را با سطح فرش ماشینی تماس دهید تا لکه کاملاً از بین برود.

 

6- لکه خون

لکه خون هم از آن دسته مواردی ست که واکنش بسیار سریع می‌طلبد چون باگذشت زمان این لکه سخت‌تر و ثابت‌تر می‌شود.
با پارچه‌ای تمیز سفید با حرکات چرخشی و دورانی تا حد امکان خون را پاک‌کرده و برای تمیز کردن باقیمانده از صابون رخت‌شویی و مایع ظرف‌شویی کمک می‌گیریم. اگر لکه خون هنوز خیس باشد می‌توان کمی نمک یا شکر مرطوب روی آن ریخته و اجازه دهیم که کاملاً خشک شود سپس به‌راحتی با استفاده از یک برس محل موردنظر را تمیز نماییم.

لکه نوشابه با محلول پاک‌کننده لباس، لکه شکلات با محلولی از آمونیاک و ماده پاک‌کننده و آب و لکه میوه و آبمیوه با شامپو فرش قابل تمیز شدن و از بین رفتن خواهند بود . ایجاد لکه در فرش امری اجتناب‌ناپذیر است اما باید نسبت به این امر واکنش سریع و مناسب ارائه داد.

برچسب
'لکه فرش ماشینی' , 'تمیز کردن لکه فرش ماشینی' , 'پاک کردن لکه فرش'
نـظـرات کاربران
دیگر مطالب کاربردی فرش کاشان
•  شرایط استفاده امکانات فروشگاه فرش کاشان
•  حریم شخصی مشتریان فرش کاشان
•  قوانین و مقررات خرید از فرش کاشان
•  فروشگاه های خرید انواع فرش ماشینی
•  شرایط بازگشت یا عودت فرش
مشاوره و پشتیبانی فرش ماشینی کاشان
فرش ماشینی به قیمت درب کارخانه
فرش ماشینی به قیمت درب کارخانه