برای مشاهده لیست بروز قیمت فرش ها کلیک نمایید : پنجشنبه ۰۱/۳/۵

فرش کاشان
کارخانه فرش ماشینی کاشان
فروشگاه حاضر زیر مجموعه فروشگاههای زنجیره ای گروه تجاری فرش کاشان می باشد. جهت استعلام نماد اعتماد الکترونیکی و ضمانت پرداخت قبل از خرید به فروشگاه فرش کاشان مراجعه نمایید.

» عوامل مهم فرش درجه یک

ویژگی های یک فرش ماشینی درجه یک

فرش هم مثل هر کالای دیگری از نظر کیفیت بررسی و درجه بندی می شود که به طور کلی با هر شانه و تراکمی به 5 درجه تقسیم بندی می شوند . فرش ماشینی ایرانی دارای تنوع و کیفیت بالایی هستند اما گاهی انتخاب الیاف نامناسب و یا وجود بعضی مشکلات در دستگاه های بافت و یا حتی اشتباه نیروهای انسانی در کارخانه ها باعث می شود تا از کیفیت آن ها کاسته شود ، که هر خانواده ای هنگام خرید باید علاوه بر قیمت آن به کیفیت و نوع آن هم توجه کنند . در این مطلب سعی داریم تا شما را با ویژگی های یک فرش ماشینی درجه یک آشنا کنیم .

 

1- عوامل مهم در فرش ماشینی درجه یک

سه عامل باعث می شود که یک فرش ماشینی در رده فرشهای درجه یک ممتاز قرار بگیرد که شامل جنس نخ ، نوع بافت ، نوع بافت و دستگاه بافت می شود .

 

1-1- جنس نخ

الیاف به کار رفته در فرش ماشینی اکریلیک ، پلی پروپیلین ، بی سی اف و پلی استر هستند که در میان آن ها بهترین گزینه اکریلیک هیت ست شده است زیرا کیفیت بالای این نخ ویژگی هایی به قالی می دهد که آن را منحصر به فرد می کند . فرشی که با این نخ بافته شود را فرش اکریلیک گویند که بسیار نرم است . استحکام بالایی در مقابل نور ، برگشت پذیری و پاخوردگی دارد که می تواند اجسام داغ را تا مت پنج دقیقه تحمل کنند و آسیبی نبیند . برخلاف فرشهای دیگر اصلا بوی پلاستیک و یا مواد نفتی نمی دهند .

 

1-2- نوع بافت

شانه و تراکم هر فرش مستقیما با کیفیت آن در ارتباط است . تعداد ریشه ها در عرض را تراکم عرضی می نامند که در بازار آن را شانه می گویند و هرچه عدد شانه آن بیشتر شود یعنی ظریف تر و ریزبافت تر است . تراکم طولی هم رقم ریشه ها در طول قالی است که در روش های بافت ، مختلف است . در نهایت تراکم که زیاد شود قالی هم سنگین و سفت تر می شود .

 

1-3- دستگاه بافت

در حال حاضر دستگاه های بافت فرش ماشینی درجه یک در اغلب کارخانه ها جزء مدرن ترین و بهترین دستگاه های بافت فرش ماشینی در دنیاست . دستگاه هایی نظیر HCI ، HCP ، Schonherr که توسط کشورهای پیشرفته ای مثل آلمان و بلژیک ساخته شده اند .

 

2- ویژگی های فرش ماشینی درجه یک

باید نخی که در بافت یک فرش ماشینی با کیفیت و درجه یک استفاده می شود مرغوب باشد و به هیچ عنوان از نخ های معمولی که پرز می دهد استفاده نشود و طبق گفته های قبل نخ اکریلیک هیت ست شده مناسب ترین انتخاب است .


2-1- نقشه مناسبی برای بافت باید استفاده شود .


2-2- نخ های خاب قالی باید به اندازه باشد یعنی نه کسری و نه اضافی داشته باشد .


2-3- تکرار سیلندر یا همان تکرار بافت در نقشه فرش نباید باشد که این عمل فقط در صورت استفاده از دستگاه های قدیمیاتفاق می افتد که یک قسمت از نقشه در یک ردیف مرتبا تکرار شده .


2-4- ابعاد و اندازه فرش ماشینی باید به اندازه استاندارد آن باشد که البته وجود اختلاف تا ±%5 برای قالی مجاز است .


2-5- مسلما فرش ماشینی درجه یک باید فاقد هرگونه پارگی ، سوختگی و یا وصله باشند .


2-6- چند رنگی و یا دو رنگی هم نباید دیده شود ، زمانی که چندین شید رنگی استفاده می شود احتمال رخداد این مشکل وجود دارد .


2-7- پرداخت و یا شیرینگ آن باید کاملا درست و تمیز صورت بگیرد در غیر این صورت قالی به شکل راه راه به نظر میاید .
هیچ جای فرش درجه یک کاشان نباید خالی بماند که اگر زمانی مسئول دستگاه متوجه پارگی نخ خاب نشود ابن اتفاق می افتد . زیر قالی هم باید کاملا مرتب باشد و قلاب خوردگی نداشته باشد که در اثر تنظیمات اشتباه دستگاه ممکن است رخ دهد .

برچسب
'فرش ماشینی درجه یک' , 'فرش ماشینی با کیفیت' , 'فرش ماشینی اکریلیک' , 'فرش درجه یک کاشان'
نـظـرات کاربران
دیگر مطالب کاربردی فرش کاشان
•  درباره گروه تجاری فرش ماشینی کاشان
•  ضمانت اصل بودن فرش ماشینی
•  مرجع خرید اینترنتی فرش ماشینی
•  شیوه های پرداخت فرش کاشان
•  خدمات پس از فروش فرش کاشان
مشاوره و پشتیبانی فرش ماشینی کاشان
فرش ماشینی به قیمت درب کارخانه
فرش ماشینی به قیمت درب کارخانه