برای مشاهده لیست بروز قیمت فرش ها کلیک نمایید : پنجشنبه ۰۱/۳/۵

فرش کاشان
کارخانه فرش ماشینی کاشان
فروشگاه حاضر زیر مجموعه فروشگاههای زنجیره ای گروه تجاری فرش کاشان می باشد. جهت استعلام نماد اعتماد الکترونیکی و ضمانت پرداخت قبل از خرید به فروشگاه فرش کاشان مراجعه نمایید.

» فرش ماشینی کاشان و انواع آن از نظر بافت

بررسی کلیدی انواع فرش ماشینی

فرش ماشینی یک نوع قالی است که از مواد مصنوعی و الیاف های تصنعی توسط ماشین های قالی بافی بافته میشود . این فرشها به دلیل غیر طبیعی بودنشان قیمت کمتری نسبت به فرشهای دست باف دارند ولی سرعت تولید آنها بسیار زیاد است و دارای تنوع و رنگ زیادی هستند .

 

1- انواع فرش های ماشینی

در ادامه این مطلب می خواهیم به بررسی انواع فرش ماشینی بپردازیم که می توانید آن را مطالعه و مشاهده کنید . در این انوع فرشهای فانتزی ، فارشهای ماشینی و قالی های عروسکی نیز قرار می گیرند . علاوه برآن گلیم و گبه را نیز جز آنها بدانید که در ادامه به طور مفصل به آنها پرداخته ایم تا شما بتوانید آنها را بخوانید و اطلاعات کاملی در این زمینه کسب کنید .


1-1- فرش ماشینی پشم

 این فرش از ترکیب سه نوع نخ (تار، پود، خاب ) بافته میشوند . قالی سلیمان در حال حاضر تنها تولید کننده فرش ماشینی با نخ خاب پشم است فرش پشمی ویژگی های منحصر به فردی دارد که با فرشهایی که الیاف مصنوعی مانند اکریلیک ،پلی استر،پلی پروپیلن بافته میشود قابل مقایسه نیست .


- ویژگی های فرش ماشینی پشم

  • به دلیل ویژگی های ساختاری نرم تر است
  • بر اثر فشار و رفت و آمد تغییر حالت میدهند
  • از عمر بیشتری برخوردار هستند
  • در گرما وسرما عایق خوبی برای ساختمان هستند
  • ولی فرش ماشینی که با الیاف مصنوعی بافته میشوند از این ویژگی های برخوردار نیستند .

 

1-2- فرش ماشینی آکریلیک

فرش ماشینی آکریلیک به دلیل شبهت زیاد به الیاف طبیعی پشم و کیف بالا و قیمت مناسب تر نسبت به پشم در دهه 1960 اولین ماده تولید فرشهای ماشینی مورد استفاده قرار گرفت از نظر ظاهری و حسی به الیاف پشم بسیار نزدیک است . الیاف اکریلیک نسبت به نخ فرش رنگ پذیری بهتر دارد و از نظر ظاهری نهایی قالی زیبا تر خواهد بود . در برابر رطوبت مقاوم است و رطوبت را به خود جذب نمیکند در صورتی که نخ پشم عکس این مورد است نخ اکریلیک کمتر ایجاد آلرژی وحساسیت میکند .


1-3- فرش ماشینی پلی استر

یکی از الیاف طبیعی در فرش ماشینی و دست بافت ابریشم است که در ماشینی نمیتوان از ابریشم طبیعی استفاده کرد . دلیل اول قیمت بالا و دلیل دوم شکل بافت متفات دستگاه های بافت فرش در مقابله با بافت دستی . برای رسیدن به ظاهر زیبا در فرشهای ماشینی از الیاف مصنوعی مانند پلی استر که به جز درخشندگی مزایای دیگر هم دارد استفاده میکنند . الیاف مصنوعی ارزان تر ، رنگ پذیری بهتر ، تنوع رنگ را دارا است و در مقایسه با اکریلیک و پشم از پلی استر در بافتن فرش ماشینی زیبا تر جلوه میکند .یکی دیگر از مزایا نداشتن پرز و حالت پیوسته در فرشهای  BCF است .

 

1-4- فرش ماشینی پلی پروپلن

یکی دیگر از الیاف مصنوعی اولفین یا پروپیلن است که دربافت فرش ماشینی به کار میرود که از انواع ارزان قیمت الیاف مصنوعی است . الوین یا پی پی رنگ پذیری خوبی دارد که رنگ آمیزی آن کمتر و تنوع رنگ های ان بیشتر است که نسبت با الیاف باکیفیت مانند اکریلیک و پشم عمر کمتری دارد .

 

1-5- فرش ماشینی شگی (پرزبلند)

یکی دیگر از انواع فرش ماشینی شگی (پرز بلند ) است که دارای لیف های دراز و بلند و با شکل مدرن وجود دارد . به دلیل نرمی زیاد و از نظر شکیل بودن با فرشهای سنتی و کاربرد هایی مانند اتاق کودک فضاهای معماری مدرن به کار گرفته میشود . معمولا رنگ های شاد و روشن و مناسب با فضاهای مدرن در این فرشها به کار میرود . دلپذیری و جذابیت و نرمی و لطافت در این فرشها منحصر به فرد است .

 

1-6- فرش ماشینی شنل

ویژگی های فرش ماشینی شنل به این صورت است که دارای پرز های کوتاه تری نسبت به فرش شگی هستند و طرح های این فرشها گلبرجسته یافت میشوند . این فرشها بسیار نرم و لطیف هستند و به سادگی شسته میشوند .

برچسب
'پشم فرش ماشینی' , 'فرش ماشینی آکریلیک' , 'ویژگی فرش ماشینی شگی' , 'ویژگی فرش ماشینی شنل'
نـظـرات کاربران
دیگر مطالب کاربردی فرش کاشان
•  فروشگاه های خرید انواع فرش ماشینی
•  بهترین قیمت فرش ماشینی
•  هنگام خرید اینترنتی فرش چگونه اعتماد کنیم ؟
•  ضمانت اصل بودن فرش ماشینی
•  مزایای پرداخت کامل صورتحساب یا فاکتور خرید فرش ماشینی به صورت اینترنتی
مشاوره و پشتیبانی فرش ماشینی کاشان
فرش ماشینی به قیمت درب کارخانه
فرش ماشینی به قیمت درب کارخانه