برای مشاهده لیست بروز قیمت فرش ها کلیک نمایید : پنجشنبه ۰۱/۳/۵

فرش کاشان
کارخانه فرش ماشینی کاشان
فروشگاه حاضر زیر مجموعه فروشگاههای زنجیره ای گروه تجاری فرش کاشان می باشد. جهت استعلام نماد اعتماد الکترونیکی و ضمانت پرداخت قبل از خرید به فروشگاه فرش کاشان مراجعه نمایید.

» انواع تابلو فرش ها و مقایسه آن ها باهم

انواع تابلو فرش ماشینی

ویژگی های انواع تابلو فرش ها و مقایسه آن ها باهم مقاله ای است که میخواهیم درباره آن به بحث بپردازیم و شما می توانید آن را مطالعه کنید . امروزه تابلو فرش ها یکی از عناصر زیبا و جدایی ناپذیر در تزیین خانه های ایرانیان به شمار می روند و طرح های آن می تواند آیاتی از قرآن ، چهره ، نقاشی و غیره باشد . که  هم از اصالت خاصی برخور دار است و هم نقش بسیار مهمی در رونق اقتصادی بازار های فرش ایفا می کند . همیشه فرش ، یکی از کالاهای مهم برای خرید بشر بوده است و انتخاب آن یکی از سخت ترین انتخاب ها بوده است . این محصولات در دو نوع تابلو فرش ماشینی و دست بافت تولید می شود . اگر دنبال یک تابلو فرش ماشینی با کیفیت و با طرح و نقشه ی انتخابی خود هستید ما به شما شرکت فرش خاص کاشان را پیشنهاد می کنیم . شما می توانید با  سفارش در مدت زمان کوتاهی دارای یک تابلو فرش با کیفیت و با طرح های خاص و انتخابی خود و با قیمتی واقعا مناسب داشته باشید .

 

1- تفاوت تابلو فرش ماشینی با دست بافت

یکی از زیر شاخه های قالی تابلو فرش است . این محصول فرشی است که در ابعاد متفاوت ازفرش ماشینی و دستبافت تولید می شود و به عنوان تابلو فرش عرضه بازار می شود . عموما تابلو فرش ها را مردم به یکدیگر هدیه می دهند ، یا از آن برای زیبایی و تزیین منزلشان استفاده می کنند و در حقیقت در خانه و منزل اکثر ایرانی ها موجود است و نمای زیبایی را از هنر ایرانی نمایان می کند .

اولین تفاوت بین تابلو فرش ماشینی و دستبافت این است ؛ که الیافی که در تابلو فرش های دستبافت به کار گرفته می شود ، تماما طبیعی است و رنگ های آن نیز طبیعی هستند . اما در نوع ماشینی محصولات ، تمام الیاف به کار رفته شده الیاف مصنوعی هستند . جنس نخ خاب نوع ماشینی می تواند از نوع اکریلیک و یا دیگر منسوجات مصنوعی باشد و نخ تار آن نیز عموما از جنس پلی استر است . اما در تابلو فرش دستبافت را از پشم ، کرک ، ابریشم و غیره می بافند . نوع دیگر مقایسه بین این دو محصول این است که نوع پیاده سازی طرحشان با هم متفاوت است اما تابلو فرش های ماشینی را به دو شیوه می توان طرح زنی کنند . یکی این است که همانند نوع دستبافت از همان ابتدا نقشه را به ماشین بافنده بدهند و نیز آن را تولید کند و دومین راه این است که ابتدا یک تابلو فرش با زمینه سفید تولید می کنند و سپس طرح را روی آن به صورت پشت و رو چاپ می کنند ، همان کاغذ چاپی . این نوع چاپ را که برای شما توضیح داد ه ایم چاپ دیجیتال می گویند که دوام آن از چاپ های کاغذی بیشتر است .

 

2- طرح ها و رنگ های تابلو فرش

تابلو فرش های ماشینی طرفداران بیشتری نسبت به تابلو فرش های دستبافتگونه دارند . طرح های این تابلو فرش ها انواع گوناگونی دارند . بطور مثال ؛ خریداران تابلو فرش ها امروزه برای زیبایی منزل خود از تابلو فرش منظره استفاده می کنند . معمولا هم در طرح های این محصولات از منظره گل و گیاه ، درخت ، دریا ، چشمه ، طبیعت و غیره استفاده می شود که این طرح ها هر کدام به تنهایی زیبایی چشمگیری دارند . اگر بخواهیم در مورد رنگ بندی های تابلو فرش ها توضیح بدهیم ؛ باید بگوییم که هرچه رنگ های به کار رفته در طرح و نقشه بیشتر باشد ، تابلو زیبا تر و جذاب تر جلوه می دهد .

 

3- شانه و تراکم در تابلو فرش ها

قیمت تابلو فرش ها به  تعداد شانه و ابعاد آن بستگی دارد و شانه در فرش ها به تعداد گره های موجود در یک متر مربع از عرض فرش ، را شانه و یا تراکم عرضی می گویند و تابلو فرش ها معمولا 700 ، 1000 ، 1200 شانه بافته می شوند . هرچه تعداد شانه بالاتر باشد نقش و نگار آن نیز ریز بافت تر و زیباتر می شود  . قیمت تابلو فرش ها نیز بستگی به تعداد شانه و ابعاد آن دارد ، یعنی هرچه شانه و سایز آن بیشتر باشد قیمت نیز بالاتر می رود .


شرکت فرش خاص کاشان ، تولید کننده تابلو فرش های با کیفیت و با طرح های مدرن است. اگر علاقه دارید یک تابلو فرش باکیفیت و با طرحی که خودتان انتخاب کرده اید خریداری کنید بهتر است سری به سایت فروش تابلو فرش های ماشینی این شرکت بزنید .    

برچسب
'تابلو فرش ماشینی' , 'تابلو فرش دستبافت' , 'تابلو فرش ماشینی کاشان' , 'قیمت تابلو فرش' , 'سفارش تابلو فرش ماشینی' ,
نـظـرات کاربران
دیگر مطالب کاربردی فرش کاشان
•  قیمت بروز فرش ماشینی کاشان
•  معرفی انواع فرش های سنتی
•  مزایای پرداخت کامل صورتحساب یا فاکتور خرید فرش ماشینی به صورت اینترنتی
•  شماره حسابهای فرش کاشان
•  روش نگهداری و شستشوی فرش ماشینی
مشاوره و پشتیبانی فرش ماشینی کاشان
فرش ماشینی به قیمت درب کارخانه
فرش ماشینی به قیمت درب کارخانه