برای مشاهده لیست بروز قیمت فرش ها کلیک نمایید : پنجشنبه ۰۱/۳/۵

فرش کاشان
کارخانه فرش ماشینی کاشان
فروشگاه حاضر زیر مجموعه فروشگاههای زنجیره ای گروه تجاری فرش کاشان می باشد. جهت استعلام نماد اعتماد الکترونیکی و ضمانت پرداخت قبل از خرید به فروشگاه فرش کاشان مراجعه نمایید.

» آموزش خرید فرش ماشینی از صفر تا صد

آموزش خرید فرش ماشینی و نکاتی مهم انتخاب آن

پوشش کف منزل یکی از اصولی ترین موارد است و تاثیر و اهمیت فرش بر همگان در سراسر دنیا واضح است . در منازل ایرانیان مهمترین نقش و مهمترین انتخاب مربوط به کف پوش  می باشد . لازم است زمانی کافی را برای امر خرید فرش ماشینی در نظر بگیریم و به نمایشگاه مناسبی برای این امر رجوع نماییم . طرح ، کیفیت ، رنگ ، اندازه و غیره از ویژگی هایی است که نقش مهمی بر دکوراسیون دارد . آگاهی قبل از خرید باعث می شود بعد از خرید احساس پشیمانی نداشته باشیم و با اطمینان خرید کنیم .

با توجه به اهمیت خرید این محصول در ادامه به نکته ها و مواردی اشاره شده است که میتواند به انتخابی مناسب تر کمک نماید . ما در این مقاله به ذکر مطالبی در مورد خرید فرش ماشینی و نکاتی در این زمینه پرداخته ایم تا با افزایش آگاهی شما عزیزان سهمی در رضایت مندیتان بابت انتخاب و خریدی مناسب داشته باشیم .

 

1- خرید فرش ماشینی و میزان هزینه مورد نظر

با نگاهی در بازار فرش با قیمتهای مختلفی روبرو میشویم که متناسب با ویژگی از متراژ گرفته تا شانه و تراکم و نوع الیاف قیمت ها متفاوت خواهند بود . هنگام خرید در مورد هر محصولی ابتدا بودجه خود را برآورد کرده و بعد به سبک و سنگین کردن قیمت ها میپردازیم . از آنجایی که بهای فرش کم نیست ، در مورد خرید لازم است به مواردی توجه نماییم ؛

هرچه بها کمتر باشد به طبع کیفیت هم کمتر خواهد بود اما این بدان معنا نیست که اقلام کم کیفیت الزاما کالاهای مناسبی نیستند ما باید با توجه به نیاز خود فرشی مناسب را انتخاب کنیم .

برای مثال خرید فرشی که در قسمت کم رفت و آمد خانه پهن میشود میتواند کم کیفیت تر از کف پوشی باشد که در قسمت شلوغ و پر رفت و آمد قرار میگیرد . پس با توجه به میزان فشار ، ضربه و پاخوردگی کیفیت بالاتر یا پایین تر را با قیمت متفاوت انتخاب مبکنیم .

مورد دیگر شانه و تراکم است . بافت 1200 شانه به مراتب از بافت 500 شانه گرانتر و البیته زیبا تر هستند زیرا استفاده از الیاف نازک و تعداد گره بیشتر در هر متر طول یا عرض موجب ریزبافی و دستبافت گونه به نظر رسیدن محصول میشود .
اگر زیبایی برای ما اهمیت زیادی ندارد می توانیم شانه و تراکم کمتر را انتخاب نماییم . ناگفته نماند شانه و تراکم کمتر دوام و طول عمر بیشتری دارند.

+ محصول : برای خرید فرش 1200 شانه کلیک کنید

 

چراکه استفاده از الیاف ضخیم تر موجب شده تا در برابر فشار و رفت و آمد مقاومت بیشتری داشته باشند . بافتهای 1200 شانه عموما برا تابلو فرشها که عهده داره زیبایی و زینت بخشی را با خود دارند مورد استفاده واقع میشود .

فرشهای گل برجسته نیز از جمله بافت هایی هستند که بهای زیادی دارند . در این مورد هم میتواند مانند شانه و تراکم بالا اگر اهمیت بودجه و هزینه باری شما بیشتر از زیبایی ست ، با خرید کف پوش های ساده و عدم برجستگی بودجه خود را مدیریت نمایید . محصولات با شانه و تراکم پایین یا عدم برجستگی یا استفاده از نخ هایی مانند ابریشم یا کرک که گران قیمت هستند برای اتاق های اضافی منزل یا اتاق خواب ها انتخاب مناسبی هستند ولی بهتر از برای اتاق پذیرایی هزینه کنیم و طرح و بافت زیبا و برازنده انتخاب نماییم که در کلاس کیفیت و قیمت بالا قرار دارند .

همانطور که توضیح داده شد قیمت فرش الزاما دلیلی بر کیفیت نخواهد بود سایر موارد مانند طرح و نقشه قدیمی یا جدید ، شانه و تراکم بالا و مواردی مانند برجستگی و ... هم بر قیمت فرش موثر هستند . پس فرش ارزان قیمت به معنای بی کیفیت بودن آن نیست .

 

2- دوره های تخفیف و فروش های ویژه

هزینه خرید فرش و کف پوش از هزینه های گزاف خرید خانه محسوب میشود . اما اطلاع از قیمت های نوسانی و تخفیف ویژه کارخانه ها  فروشگاهها به مناسبت های مختلف میتواند از این هزینه بکاهد . اکثر تولیدکنندگان و کارخانجات در ایام نزدیک به عید یا اعیاد بزرگ تخفیف های ویژه ای را برای خریداران در نظر میگیرند . خرید های اینترنتی برای رونق گرفتن خرید و فروش آنلاین معمولا قیمتی کمتر از فروش بازار دارند . خرید مستقیم از تولیدکننده یا کارخانه نیز به دلیل عدم وجود واسطه قطعا قیمتی پایین تر از فروشگاهها خواهد داشت .

 

3- خرید فرش ماشینی و ابعاد آن

قبل از خرید حتما از ابعاد مکانی که قرار است فرش در آنجا پهن شود اطمینان حاصل پیدا کنید . هارمونی طرح و نقشه مورد نظر را با سایر وسایل و دکوراسیون در نظر بگیرید .

برای اتاق های پر رفت و آمد و شلوغ فرش هایی یا کیفیت و داوم بالا و برای مکان های کم رفت و آمد و پاخوردگی کمتر میتوان از میفیت پایین تر هم استفاده کرد اما در انتخاب طرح و رنگ دقت نمایید تا تمام کف پوش ها هم خانواده و در طرح و نقشی هماهنگ باشند .

نفیس ترین فرش ها را برای پهن کردن در کف پذیرایی و پلکان داخلی بگذارید ، کیفیت های متوسط برای قسمت ناهارخوری ، اتاق نشیمن و راهروهای ورودی مناسب هستند .

برای اتاق های اضافی یا اتاق خواب کیفیت پایین هم قابل استفاده هستند زیرا علاوه بر کمتر دیده شدن مکانهایی هستند که رفت و آمد زیادی هم ندارند . استفاده از بهترین فرش در پذیرایی موجب این دید در مهمان میشود که تمام فرشها فاخر و نفیس هستند .

 

4- خرید فرش ماشینی و طرح و رنگبندی آن

کالاهایی مانند فرش که دوام و عمر چندین ساله دارند ، محصولی نیستند که در صورت دلزدگی یا انتخاب غلط امکان تعویض آن وجود داشته باشد . پس انتخاب آگاهانه و بر اساس اصول صحیح قدم مهمی در خرید است .

به یاد داشته باشید کفپوش بیشترین تاثیر را در دکوراسیون دارد و رنگ زمینه آن ، رنگ غالب بر خانه خواهد شد .

انتخاب رنگ و طرح کاملا به سلیق افراد بستگی دارد و واژه درست و غلط برای آن مطرح نیست اما باید به وجود هارمونی با سایر وسایل توجه شود. با این توضیحات یک سری موارد کلی در مورد رنگ و طرح وجود دارد که به توضیح مختصری در  مورد آن میپردازیم .

اصولا برای کف خانه از رنگ های خنثی مانند خاکستری استفاده میشود . اتاق خواب ها نیاز به رنگ های ملایم مانند آبی یا سبز دارند اما آشپزخانه باید رنگی شاد و گرم مانند نارنجی یا قرمز داشته باشد . نباید رنگ کف تمام خانه یکسان باشد بلکه گردش رنگ مورد مهمی ست که باید در نظر گرفت .

وجود نوعی هماهنگی در طرح فرش ها را از یاد نبرید . تا اینجا مواردی مطرح شد که در ظاهر فرش قابل رویت بوده و خریدار با کمی دقت میتوانست متوجه نکاتی شود . اما انتخاب جنس و نوع الیاف به علت عدم تشخیص از روی ظاهر کاری دشوار به نظر می رسد ؛ خرید از فروشگاههای معتبر و اطمینان به مشورت های فروشنده امری ست بسیار کارآمد اما به علت وجود افراد سودجو قابل اعتماد نخواهد بود . هر فروشنده از جنس خود تعریف و تمجید میکند که این موضوع خریدار را بیشتر گیج و سردر گم میکند . در پایان نیز باید بیان داشت شما می توانید برای خرید فرش از فروشگاه فرش خاص اقدام کنید.

برچسب
'آموزش خرید فرش ماشینی' , 'اهمیت انتخاب فرش ماشینی' , 'نحوه انتخاب و خرید فرش' , 'نحوه خرید فرش ماشینی'
نـظـرات کاربران
دیگر مطالب کاربردی فرش کاشان
•  فروشگاه های خرید انواع فرش ماشینی
•  شیوه های پرداخت فرش کاشان
•  شرایط استفاده امکانات فروشگاه فرش کاشان
•  راهنمای خرید اینترنتی فرش
•  بهترین قیمت فرش ماشینی
مشاوره و پشتیبانی فرش ماشینی کاشان
فرش ماشینی به قیمت درب کارخانه
فرش ماشینی به قیمت درب کارخانه