برای مشاهده لیست بروز قیمت فرش ها کلیک نمایید : پنجشنبه ۰۱/۳/۵

فرش کاشان
کارخانه فرش ماشینی کاشان
فروشگاه حاضر زیر مجموعه فروشگاههای زنجیره ای گروه تجاری فرش کاشان می باشد. جهت استعلام نماد اعتماد الکترونیکی و ضمانت پرداخت قبل از خرید به فروشگاه فرش کاشان مراجعه نمایید.

» از حساسیت به فرش چیزی شنیده اید ؟

بهترین ویژگی های فرش ضد حساسیت

بسیاری از مردم فکر می کنند که آلودگی و حساسیت فقط به محیط بیرون از منزلشان ختم می شود ، اما این مورد تفکری است غلط ! حتی این آلودگی درون منزل خطرناک تر از آلودگی بیرون است . شما طرفداران فرش ماشینی به این نکته توجه کنید که اکثر کسانی که در خانه های خود فرش ماشینی خریداری کرده و آن را پهن می کنند و از سردرد های مزمن ، خارش پوستی ، سوزش چشم و گلو و از حساسیت های مربوط به آن شکایت می کنند .

خیلی از فرش ها و موکت ها و چسب ها ی جدید ، گاز های مضر تولید می نمایند . البته بهتر است دیگر نگران نباشید چون امروزه کارشناسان و تولید کنندگان فرش های ماشینی به فکر راه حلی برای برطرف کردن این مشکل بوده اند و توانسته اند این مشکل را با بکار گیری از مواد اولیه مرغوب و بالا بردن کیفیت آن برطرف نمایند .

در ادامه این مقاله به موضوع فرش ماشینی ضد حساسیت خواهیم پرداخت تا آگاهی شما را در این زمینه افزایش دهید .

 

فرش ضد حساسیت چیست ؟

بسیاری از فوق تخصصان می گویند آلرژی ، حشره ای که مهمترین عامل آلرژی و حساسیت محسوب می شود در بین فرش ها و موکت ها زندگی می کنند . آنها با اشاره به وجود سه دسته از آلرژن موجود از جمله خوراکی ، تماس پوستی و استنشاقی ، بیان کردند که آلرژی بینی موجب ایجاد حساسیت ، آلرژی های استشاقی شده که می تواند راه های تنفسی تحتانی و فوقانی بدن را درگیر کند .

گرفتگی بینی ، احساس انسداد در بینی به همراه آبریزش ، خارش و عطسه را از جمله علائم آلرژی بینی اعلام کردند و افزودند ؛ هم چنین در این نوع از حساسیت ها تغییرات چشمی ، خارش و قرمزی چشم نیز مشاهده می شود . به شما پیشنهاد می گردد افرادی که دارای این حساسیت ها می باشند موکت های سراسری خود را جمع کرده و به جای استفاده از آن ها از فرش ماشینی یا قالیچه ها استفاده کنند .

 

الیاف فرش ضد حساسیت

الیاف نامرغوب باعث کم شدن کیفیت فرش ماشینی می شوند و گازهای مضری نیز در آنها قرار دارد که باعث ایجاد حساسیت ها و آلرژی می شود . پس باید توجه داشته باشید هنگام خرید انواع فرش های ماشینی به الیاف فرش بسیار دقت نمایید و قبل از استفاده از قالی های ماشینی آن را برای چند روز هم شده در جایی آویزان کنید تا هوا بخورد و بتواند کمی از حساسیت را از خود دور کند .

یک نکته بسیار ارزشمند برای تمام بانوان است که ، سعی کنید تا می توانید فرش های خود را تمیز نگه دارید چون در صورت کثیف بودن وقتی روی آن راه می رویم باعث پرزدهی بسیار می شود و با تنفس در ان مکان که از قالی فوق الذکر استفاده می شود ، دچار حساسیت می شوید .

فرش هایی که با الیاف اکریلیک بافته شده اند ، سطح آلرژی را به حداقل رسانده اند زیرا دارای نوعی از نخ می باشند . بنابراین این فرش ها مورد مناسبی برای شما می باشد و یک فرش ماشینی درجه یک است .

 

نگهداری فرش ضد حساسیت

در نتیجه توضیحاتی که به شما در مورد الیاف ضد حساسیت دادیم ، راه حل هایی هم برای افرادی که حساسیت دارند وجود دارد که عبارتند از ؛ در قدم اول تا حد امکان سعی داشته باشید از قالیچه به جای موکت استفاده کنید و در قدم دوم قالی های خود را تمیز نگه دارید و به روش صحیح و مناسب آنها را بشویید . قدم سوم ، فرش های ماشینی توانایی جذب گرد و غبار موجود در هوا را به خود دارند بنابراین بهتراست

برای درهای ورودی از فرش های پشمی استفاده کنید که هم آلودگی را به خود جذب می کند و هم این قالی ها ضد حساسیت هستند .

نکته ی دیگر اینکه در خانه خود سعی کنید بیشتر از فرش های اکریلیک استفاده کنید چون برخی از قالی ها که برای مثال با الیاف نایلونی بافته شده اند به دلیل نوع خاص الیاف که ضد آب هم است ، خاصیت ضد حساسیت کمتری نسبت به سایر فرش های ماشینی دارند .

 

دلیل ایجاد پرز فرش

بسیاری از افرادی که فرش ماشینی خریداری می کنند یکی از مشکلاتی که دارند و همیشه در صدد رفع ان هستند پرزدهی قالی است ، به خصوص در زمانی که فرش را تازه خریده اید و نو است . در اوایل خرید قالی ، اگر الیاف بالاتر از سایر ریشه ها قرار بگیرد و نتواند توسط آهار مهار شود و نخ ها به هم متصل نشود که در نتیجه با سایش پا بیشتر تشدید شده و باعث پرزدهی فرش می شود .

پر فروش ترین و زیباترین قالی ها توسط الیاف اکریلیک تولید و عرضه می شوند اما آن ها نسبت به انواع دیگر نخ ها پرز دهی کمتری نیز دارند ، اما به فرآیندی جدید به اسم هیت ست کردن الیاف بافت درونی قالی را ثابت می کنند

که علاوه بر حل مشکل پرزدهی نخ ها باعث پفکی شدن آن ها نیز می گردد ، پارگی کمتر و لطافت بیشتر ان نیز در این فرایند به وجود می آید که به مرور زمان به فرش های بدون پرز یا بدون حساسیت معروف شده است . هر چه پرز ها فرش های ماشینی خشن تر باشد کار شما برای تمیز کردن سخت تر می شود پس بهتر است دنبال فرشی با پرزدهی کم باشید . تمامی زیر انداز های خوب پرز دهی دارند که عموما بین یک تا سه هفته بعد از خرید ادامه دارد و این نکته بسیار مهم را هم بدانید که هر چه شانه و تراکم در فرش های ماشینی بیشتر باشد ، پرزدهی آن کمتر است .

 

روش پاک کردن پرز های فرش

در قدیم برای از بین بردن پرز های فرش های ماشینی از جارو های خاصی برای اینکار استفاده می کردند که با خیس شدن نیز پرز های بیشتری را بدون آسیب زدن به بافت از بین می برد .

از راه هایی که می توان برای از بین بردن کرک استفاده کرد شستن چندین بار در سال با شامپو مخصوص قالی است و راه دیگر کشیدن کیسه حمام به صورت مرطوب بر روی خاب فرش است .

برای شفافیت و ثابت ماندن رنگ می توانید از ترکیب آب و سرکه برای اینکار استفاده کنید . گاهی افراد از فرچه یا سیم برای رفع این مشکل استفاده می کنند که کاری اشتباه است چون علاوه بر آسیب به بافت قالی باعث تشدید پرزدهی می شود ، در نتیجه بهتر است از اینکار خود داری کنیم .

برچسب
'فرش ماشینی ضد حساسیت' , 'فرش بدون حساسیت' , 'فرش ضد آلرژی'
نـظـرات کاربران
دیگر مطالب کاربردی فرش کاشان
•  بهترین کیفیت فرش ماشینی
•  شرایط بازگشت یا عودت فرش
•  هنگام خرید اینترنتی فرش چگونه اعتماد کنیم ؟
•  معرفی انواع فرش های سنتی
•  شیوه های پرداخت فرش کاشان
مشاوره و پشتیبانی فرش ماشینی کاشان
فرش ماشینی به قیمت درب کارخانه
فرش ماشینی به قیمت درب کارخانه