برای مشاهده لیست بروز قیمت فرش ها کلیک نمایید : پنجشنبه ۰۱/۳/۵

فرش کاشان
کارخانه فرش ماشینی کاشان
فروشگاه حاضر زیر مجموعه فروشگاههای زنجیره ای گروه تجاری فرش کاشان می باشد. جهت استعلام نماد اعتماد الکترونیکی و ضمانت پرداخت قبل از خرید به فروشگاه فرش کاشان مراجعه نمایید.

» جایگاه فرش کاشان در جهان

جایگاه صادرات فرش ماشینی کاشان در جهان

امروزه با توسعه صنعت و تکنولوژی و آمدن دستگاه های بروز بافت فرش ماشینی و تولید آن باعث شده تا فرش ماشینی هم از لحاظ کیفیت و زیبایی طرح و نقشه در یک راستا با قالی های دستبافت و چه بسا بالاتر از فرش دستبافت قرار گرفته است . زمانی که اسم فرش های ماشینی به گوش شما می خورد قطعا نام کاشان و همچنین فرش ماشینی کاشان نیز همراه آن خواهد بود .

از این رو فرش کاشان که زادگاه فرش ماشینی در ایران است یکی از مشهور ترین برند های فرش ماشینی در ایران و جهان شناخته شده است و در بازار فرش ، عنوان فرش کاشان خود به تنهایی به منزله با کیفیت بودن ، دوام بالا و ضمانت خرید گفته و شنیده می شود .

شرکت های تولید کننده قالی های ماشینی کاشان دارای تولید سالانه در حدود هشتاد میلیون فرش بوده اند و این هنر اصیل کاشانی تامین کننده بیشتر از 70 درصد از نیاز کل کشور در زمینه صنعت نساجی می باشد که در این باره مدیر کل پوشاک وزارت صنعت و نساجی کشور بیان داشته است که ایران قطب تولید فرش ماشینی در جهان است و شرکت های فرش ماشینی شهر کاشان وظیفه تامین مقدار عظیم آن را نیز بر عهده دارد و آمادگی برای صادرات فرش به کشورهایی مانند ؛ چین نیز برای کارخانه های کاشان فراهم شده است .

در ادامه این مقاله باید بیان داشت با توجه به تولید هفتاد درصدی فرش ماشینی در شهر کاشان و تولید تعدادی بیشتر از هشتاد میلیونی فرش کاشان ، این منطقه دارای اهمیت بسیار بالایی بوده و اهمیت شرکت فرش ماشینی کاشان به صورت جهانی می باشد .

 

تولیدات فرش ماشینی کاشان

با توجه به تولیدات فرش ماشینی کاشان ، در این شهر به این نتیجه نیز می رسیم که بیش از هفتاد درصد دستگاه ها و ماشین آلات بافت فرش نیز در این شهر قرار داده شده است . در ادامه این ویژگی های فرش ماشینی کاشان می توان به داشتن سابقه چهل ساله این هنر ارزشمند  و دارای نخستین رتبه بودن در تولید و عرضه فرش ماشینی اشاره داشت . همچنین در ادامه باید به نکته ی دیگری اشاره داشت.

که بیش از نیمی از قالی های کاشان به فرش ماشینی تخصیص یافته و فرش کاشان دارای سهمیه پنجاه درصدی تولید و عرضه این محصول در کشور می باشد .

شهرستان کاشان دارای بیش تر از هفتصد واحد برای تولید فرش بوده و عرضه کننده فرش ماشینی با بهترین و بالاترین درجه کیفیت و مناسب ترین قیمت ها و بهترین جنس ها ، در ابعاد مختلف می باشد .

 

صادرات فرش ماشینی کاشان 

از مهم ترین محصولات صادراتی غیر نفتی کشورمان ، می توان از فرش های ماشینی یاد کرد که ارزآوری فوق العاده بالایی نیز برای کشورمان دارد . این محصول توانسته است در سال های گذشته از هر لحاظی دارای پیشرفت بسیار مناسبی باشد که در ادامه به بیان آن می پردازیم ؛

شهرستان کاشان توانسته است تنها در پنج سال گذشته منتخب صادر کننده استانی شود و عنوان قطب تولید فرش ماشینی و همچنین صنعت را برای خود کسب کند . کشور ما توانسته است در 2 سال اخیر بیشترین صادرات را به چین داشته باشد و در اولین رتبه صادرات قرار بگیرد . فرش ها ایرانی به بیشتر کشورها دیگر صادر می شوند و بیشترین محصولات صادراتی نیز فرش ماشینی کاشان است .

 

دلایل صادرات فرش های ماشینی کاشان

1 – ماشین آلاتی که در ایران استفاده می شوند برای بافت فرش های ماشینی ، از جدید ترین و بروز ترین ماشین آلات دنیا است .

2 – بیشترین نخی که در فرش های ماشینی داخلی مصرف می شوند ، اکریلیک هستند یعنی باکیفیت ترین و مرغوب ترین نخ دنیا هستند .

3 – این محصولات از نظر طرح و نقش های بافته شده ، سر آمد تمام قالیهای ماشینی سایر کشور های دیگر هستند .

4 – عدم آشنایی با علایق مردم و موارد کاربرد محصولات فرش ماشینی در سایر کشور ها .

5 – ویژگی های ظاهری فرش ماشینی از نظر جنس ، رنگ و طرحی که در آن ها بود باعث شد طرفدارانی در سایر کشورها داشته باشد . طرح هایی اصیل که هر کدام از این نقشه ها مفهوم و معنای خاصی را دارند .

 

کشور هایی که فرش ماشینی کاشان به آن صادر می شوند

یک نکته قابل توجه دیگر این است که ، فرش های ماشینی کاشان به 30 کشور جهانی صادر می شود که این کشورها عبارتند از ؛ ترکمنستان ، کامرو ، تاجیکستان ، داغستان ، قزاقستان ، آذربایجان ، بحرین ، عمان ، عربستان ، کویت ، امارات متحده عربی ، قطر ، اردن ، سوریه ، هندوستان ، تایوان ، پاکستان ، افغانستان ، عراق ، افریقای جنوبی ، سنگال ، نیوزلند ، کانادا ، انگلستان ، نروژ ، اسپانیا ، ترکیه ، ژاپن ، استرالیا ، چین و غیره .

 

75 % فرش های ماشینی کشور در کاشان تولید می شوند 

در حال حاضر 1000 واحد صنعتی فرش ماشینی در کاشان وجود دارد و فرش کاشان به بیش از 30 تا 40 کشور دنیا صادر می شود و در حالی که از جدید ترین و مدرن ترین تکنولوژی دنیا بهره می برد توانسته است به کشور هایی مانند چین هم صادرات داشته باشد به گونه ای است که بیش ترین سهم در آمد بازار فرش چین در دست کاشان است .

کارخانجات تولید فرش ماشینی کاشان با حضور در نمایشگاه های داخلی و خارجی ، می توانند تاثیر بسزایی در برنامه بازار یابی و درآمدی فرش دارد و معرفی هر چه بیش تر محصول به بالا بردن سطح تولید و عرضه و فروش محصولات صادراتی کمک می کند .


شهرستان کاشان در دهه اخیر در زمینه صادرات کالا های غیر نفتی ، گام های بلندی را برداشته است . صحت این موضوع انتخاب صادر کننده منتخب استانی در 5 ساله اخیر از شهرستان کاشان است . در حال حاضر این منطقه به عنوان قطب تولید فرش ماشینی شناخته شده است . در این منطقه ماشین های بافندگی با بالا ترین تکنولوژی های روز اروپا مورد استفاده قرار می دهند .

در حال حاضر فرش ماشینی ، بهترین و کارآمد ترین بخش صنعت نساجی کشور است . 50 درصد صادرات صنعت نساجی کشور به تولید فرش ماشنی اختصاص دارد . در ایران ، شهر کاشان اولین تولید کننده فرش های ماشینی در دنیا به لحاظ حجم است اما از نظر کیفیت ، فرش ایرانی حرف اول را در کل دنیا می زند .

امروزه کیفیت تولیدات فرش ماشینی افزایش یافته و قالی هایی با تراکمی نزدیک به فرش دستبافت تولید می شوند . در دو سال گذشته چین اولین مشتری فرش ماشینی ایران بوده که بیشترین صادرات به این کشور انجام شده است و در رتبه‌های بعدی کشورهای عربی، کشورهای آسیای میانه و دیگر کشور ها که نام بردیم مشتری فرش ماشینی ایران هستند .

برچسب
'جایگاه فرش ماشینی کاشان' , 'صادرات فرش کاشان از کارخانه'
نـظـرات کاربران
دیگر مطالب کاربردی فرش کاشان
•  قوانین و مقررات خرید از فرش کاشان
•  قیمت بروز فرش ماشینی کاشان
•  بهترین کیفیت فرش ماشینی
•  شرایط بازگشت یا عودت فرش
•  شیوه های پرداخت فرش کاشان
مشاوره و پشتیبانی فرش ماشینی کاشان
فرش ماشینی به قیمت درب کارخانه
فرش ماشینی به قیمت درب کارخانه