برای مشاهده لیست بروز قیمت فرش ها کلیک نمایید : پنجشنبه ۰۱/۳/۵

فرش کاشان
کارخانه فرش ماشینی کاشان
فروشگاه حاضر زیر مجموعه فروشگاههای زنجیره ای گروه تجاری فرش کاشان می باشد. جهت استعلام نماد اعتماد الکترونیکی و ضمانت پرداخت قبل از خرید به فروشگاه فرش کاشان مراجعه نمایید.

» بررسی کیفیت سجاده فرش

برای انتخاب فرش و یا سجاده فرش تمامی افراد دارای آزادی عمل می باشند و با سلیقه ی شخصی خود انتخاب شان را انجام می دهند . اما برای داشتن یک انتخاب مناسب تر بهتر می باشد که از چند شرکت و یا تجارت خانه معتبر دیدن نمایید تا بتوانید از امکانات و تسهیلاتی که برای مشتری قرار داده اند بهرمند شوید . و سپس سجاده فرش و فرش مورد نظرتان را خریداری کنید . در هنگام خرید سعی کنید از نظرات فروشندگان و کارشناسان فرش استفاده کنید اما هیچگاه به صورت مطلق تسلیم گفته ها و سلیقه ی آنها نشوید . سعی کنید سجاده فرشی را انتخاب نمایید که متناسب با نیاز و بودجه شما می باشد . سجاده فرش ماشینی کاشان همانند فرش ماشینی کاشان داری کیفیت بالایی می باشد . در هنگام خرید سجاده فرش بهتر است که به موارد زیر دقت نمایید.
بررسی کیفیت پرزهای سجاده فرش ها :
در هنگام خرید سجاده فرش باید پرز های آن را مورد بررسی قرار داد . در سجاده فرش پرز ها باید انعطاف پذیر ، درخشان و بادوام باشند . سجاده فرش های که دارای پرز های نرم تری هستند نسبت به سجاده فرش های که دارای پرز های ضخیم هستند از دوام کمتری برخوردارند و همچنین به جذب گرد و خاک تمایل بیشتری دارند .
مطالعه پشت سجاده فرش ها از نظر یکنواختی طرح و نحوه کوبیدگی پودها و تراکم :
می توان گفت یکی از مهمترین عوامل در انتخاب سجاده فرش بافت آن می باشد که باید مورد توجه قرار بگیرد . برای این که بتوانید به چگونگی بافت سجاده فرش ها پی ببرید باید به پشت آن دقت نمایید در پشت سجاده فرش کاشان کیفیت بافت مشخص تر می باشد . با دقت کردن به پشت آن ها می توانید به بسیاری از نکات پی ببرید که با ببرسی روی آن امکان پذیر نیست . مانند شماره دقیق گره های زده شده در واحد سطح آن ، یکنواختی طرح آن ، کوبیدگی پود ، نحوه تراکم و تعداد گره ها . برای شماره دقیق گره های زده شده در واحد سطح سجاده فرش می توانید از یک ذره بین کمک بگیرید که دارای یک قاب مدرج به واحد های اندازه گیری می باشد . پس از شمارش تعداد گره ها در طول و عرض یک قاب جداگانه آن ها را در یکدیگر ضرب کنید تا تعداد گره های که در واحد سطح آن وجود دارد بدست بیاید . برای محاسبه باید نهایت دقت را در این کار داشته باشید زیرا اختلاف یک یا دو گره در آن موجب می شود که نتایج بسیار غلطی بدست بیاورید . برای این که بتواید محاسبه بهتر و درست تری داشته باشید شمارش گره ها را در چند نقطه مختلف انجام دهید و سپس معاد آن را در نظر بگیرید . در بافت سجاده فرش هایی که دارای یک پوده هستند هیچگاه نباید پود از پشت آن به چشم بیاید . اما در بافت سجاده فرش های دو پوده دیده شدن پود در پشت آن اشکالی ندارد اما هرچه ردیف های که بافته شده اند بهتر کوبیده شوند پود ها کمتر قابل دیدن هستند .
مشاهده سجاده فرش ها در نور طبیعی و اطمینان از ثبوت رنگ و توجه به رنگ آن :
برای این که از رنگ سجاده فرش مطمئن شوید بهتر است که آن را در نور طبیعی مورد بررسی قرار دهید زیرا ممکن است نور های مصنوعی معایب آن را بپوشانند . رنگ سجاده فرش ها در جهت خواب تیره تر از جهت عکس آن به نظر می رسد به همین خاطر می باشد که خطوط طرح در عکس خواب مشخص تر دیده می شود . رنگ تمامی سطوح در سجاده فرش ها باید یکنواخت باشند ونباید رنگ انتهای پرز ها با رنگ سطح آن متفاوت باشد . اگر در سجاده فرشی چنین اختلافی را مشاهده کردید باید بدانید که چنین سجاده فرشی را با رنگ جوهری رنگ کرده اند و اگر یک پارچه مرطوب بر روی آن بکشید پارچه شما رنگ می شود . پس زمانی که در رنگ سجاده فرش دچار تردید شد می تواید با این روش از رنگ آن مطمئن شوید .
بررسی سجاده فرش ها از نظر پوسیدگی و رفو شدگی :
برای این که بتوانید پوسیدگی و یا رفوشدگی را در سجاده فرش ها تشخیص دهید باید به پشت آن ها توجه کنید زیرا این دو مورد به صورت کامل در پشت فرش مشخص می شوند . قسمت های که رفو شده باشد نسبت به سایر نقاط محکم تر و زبرتر است و می توانید در آن علائم سوزن خوردگی را مشاهده نمایید . و زمانی که قسمت های که مشکوک به پوسیدگی را تا بزنی صدای شکستگی خفیفی را خواهید شنید .
بررسی سجاده فرش ها از نظر طرح و اندازه :
هنگام خرید سجاده فرش ها باید به اندازه های آن توجه کنید . در سجاده فرش ها تقارن بسیار مهم می باشد . و همچنین باید به تقارن رنگ و اشکال بکار رفته در آن نیز توجه شود . در هنگام خرید آن ها حتما باید دقت داشته باشید که اشکال طرح های که در متن آن ها بکار رفته است ناتمام نباشد و تمامی شاخه و خط ها امتداد ظبیعی خود را داشته باشند و در میان طرح ناگهان ناپدید و یا قطع نشده باشند .
در نتیجه همان طور که در بالا نیز گفته شد قبل از خرید یک سجاده فرش به مواردی همچون : موکول کردن خرید خود به زمانی که بازار خلوت می باشد ، بازدید از شرکت و یا فروشگاه معتبر و استفاده از مشورت فروشندگان خبره دقت کنید . و همچنین سجاده فرش ر ا هیچکاه از مکان های مشکوک و نامعتبر خریداری نکنید . برای این که نقدینگی خود را از دست ندهید و همچنین از گرفتاری های بعد از آن جلو گیری کنید سعی کنید سجاده فرش خود را حتی با قیمت بیشتر از فروشگاه معتبر خریدارای کنید در زمان خرید نیز حتما برگه ضمانت نامه و خرید را که حاوی تمامی مشخصات سجاده فرش می باشد را از فروشنده دریافت کنید . زیرا این مدرک می تواند در زمان خرید و فروش بعدی ، حمل و نقل ، بیمه و سرقت سجاده فرش بسیار مفید باشد .

برچسب
'سجاده فرش ماشینی کاشان' , 'خرید سجاده فرش' , 'بررسی کیفیت سجاده فرش'
نـظـرات کاربران
دیگر مطالب کاربردی فرش کاشان
•  حریم شخصی مشتریان فرش کاشان
•  مشخصات فنی و تکمیلی فرش ماشینی قبل از خرید
•  حمل و نقل در فرش کاشان
•  شماره حسابهای فرش کاشان
•  پشتیبانی و گارانتی 24 ساعته خرید فرش
مشاوره و پشتیبانی فرش ماشینی کاشان
فرش ماشینی به قیمت درب کارخانه
فرش ماشینی به قیمت درب کارخانه