برای مشاهده لیست بروز قیمت فرش ها کلیک نمایید : پنجشنبه ۰۱/۳/۵

فرش کاشان
کارخانه فرش ماشینی کاشان
فروشگاه حاضر زیر مجموعه فروشگاههای زنجیره ای گروه تجاری فرش کاشان می باشد. جهت استعلام نماد اعتماد الکترونیکی و ضمانت پرداخت قبل از خرید به فروشگاه فرش کاشان مراجعه نمایید.

» قیمت فرش 12 متری کاشان

بررسی قیمت فرش ماشینی 12 متری کاشان و عوامل موثر بر تعیین قیمت

شهر کاشان به عنوان پیشتاز در توليدات فرش ماشيني در طول سالیان فعالیت تولید کنندگان خود انواع طرح های و پرفروش را در ابعاد و کیفیت های گوناگون عرضه و روانه بازار فرش ماشینی در داخل و خارج از کشور نموده است . طرح هایی فاخر و زیبا که فروش آنها در ابعاد 6 متر ، 9 متر و 12 متر بسیار رایج و متداول بوده است . سه مورد فرش 6 متری ، فرش 9 متری ، فرش 12 متری به همراه ابعاد قالیچه و کناره موجود و پادری از ابعاد استاندارد موجود در بازار فرش به شمار می آیند .
فرش 12 متری به عنوان موضوع مورد بحث این نوشتار ، محصولی است در عرض 3 متر و طول 4 متر و در مورد فرش 9 متری ابعاد 3.5*2.25 و فرش 6 متری در ابعاد 2*3 را داریم . در ادامه بحث را بر روی فرش ماشینی 12 متری کاشان و عوامل موثر بر قیمت آن متمرکز مینماییم .

چرا فرش ماشینی کاشان ؟
فرش های ماشینی که در کارخانه های نساجی کاشان تولید می شوند از مشخصات فني یک فرش ماشینی درجه یک و عالی برخوردار هستند . از مهمترین فاکتورهایی که فرش ماشینی را مرغوب و ممتاز می کند میزان شانه تراکم یا تعداد گره های طولی و عرضی زده شده در هر متر فرش است . عموما فرش های ماشینی کاشان را به صورت فرش ماشینی 700 شانه ، فرش ماشینی 1000 شانه ، فرش ماشینی 1200 شانه با تراکم 3600 و جدیدا فرشهای 1500 شانه می توان یافت که این شانه و تراکم ها از بهترین موارد بازار فرش هستند . اکثر فرش های صادراتی ایران در شهر کاشان تولید و بافته می شود و در تولید آن ها رنگبندی دقیق و هماهنگ ، استفاده از مواد اولیه درجه یک ، بکارگیری نخ خاب 100% اکریلیک که با استفاده از فرایند هیت ست مقاوم و درخشان شده اند و توجه به الیاف کیفی A+ رعایت شده است .
در تولید فرش های ماشینی 12 متری تولیدی شهر کاشان اصول فرش های درجه یک و با قیمت مناسب در نظر گرفته شده است . در شناسنامه فرش مشخصات محصول ثبت شده و به صورت یک برچسب بر پشت فرش حک شده است این شناسنامه به هیچ وجه قابل دستکاری نیست و مقایسه شناسنامه فرش ماشینی 12 متری کاشان با تولیدات سایر رقبا گواهی بر برتری محصول است .

قیمت فرش ماشینی 12 متری کاشان
در مورد محصول مورد نظر اندازه فرش مشخص است پس به جز اندازه و بعد سایر عوامل موثر بر قیمت فرش قابل بررسی خواهد بود . قیمت یک فرش 12 متری 700 شانه بسیار متفاوت از قیمت یک فرش ماشینی 12 متری 1500 شانه خواهد بود ، پس عامل اصلی در کنار اندازه میتواند شانه و ترکام باشد ، هرچه شانه و تراکم محصول بیشتر باشد به علت مصرف بیشتر الیاف ، زمان و تکنولوژی بالا تر قیمت بیشتری خواهد داشت .
تاثیر نخ تار و پود بر قیمت کمتر از نخ خاب است ، نخ خاب می تواند از انواع مختلفی باشد الیاف آکریلیک ، پلی استر ، پروپلین و ... عمومی ترین نخ هایی هستند که در سطح فرش خودنمایی میکنند . حتی بین نخ خاب آکریلیک با نخ خاب آکریلیک هیت ست شده هم تفاوت قیمت و کیفیت وجود دارد .
مورد مهم بعد ظاهر فرش است ، منظور از ظاهر فرش طرح ، نقشه و نگاره بکار رفته است . هرچه نقشه جدیدتر یا معروف تر باشد فرش ارزش مادی و معنوی بیشتری به خود میگیرد . نمی توان در حالت کلی نقشه های قدیمی را کم ارزش تر از نقشه های جدید دانست بلکه مهم مشتری پسند بودن و ابهت طرح است . بسیاری از نقشه ها هستند مانند طرح افشان ، طرح شاه عباسی و ... که با وجود تکراری بودن باز هم گران قیمت هستند و این از اصالت و خاص بودن طرح نشئت میگیرد . الزم است اندکی بیشتر در مورد طرح و نقشه فرش بدانیم .

طرح فرش ماشینی 12 متری کاشان
در گذشته طرح های فرش ماشینی بر اساس هر منطقه متفاوت بوده است اما در حال حاضر و با یکپارچه شدن سلایق و فرهنگ ها ، طرح ها را میتوان به سه دسته کلی تقسیم کرد ، دسته اول طرح های فرش دستبافت هست که باب میل علاقه مندان به دکوراسیون های کلاسیک و سنتی است . طرح سنتی میتواند در تلفیق با دکوراسیون مدرن جالب باشد . طرح های فرش های دستبافت دارای نگاره های ریز و درشت زیادی هستند و عموما شلوغ و پر پیچ و تاب به نظر میرسند . دسته دوم طرح های فرش ماشینی 12 متری کاشان ، شامل طرح های فرش مدرنی هستند که از جدیدترین نقشه های بازار محسوب میشوند و مورد پسند جوانان و کودکان قرار گرفته اند . فرش های مدرن طرح های خاص و مناسب دکوراسیون های مدرن ، سبک های اسپرت و اتاق کودکان هستند . دسته سوم تلفیقی از دو عنوان طرح فرش های مدرن و طرح فرش های سنتی هستند . طرح های تلفیقی با داشتن اساس طرح های فرش دستبافت و الهام از سنت و فرهنگ با نقوش و رنگ بندی های جدید و جذاب آمیخته شده و نقشه های خاصی را شکل میدهند.
بد نیست بدانیم فرش های کاشان به علت استفاده از تکنولوژی روز دنیا و رقابتی بودن محصولات ، فرش ها را با کمترین قیمت ممکن در اختیار خریداران قرار میدهند .
از مهمترین ویژگی های خرید یک تخته فرش خوب تنوع بالا در طرح فرش ، سهولت در تحویل و درعین حال داشتن کیفیت بالا و قیمت مناسب فرش است . تمام این ویژگی ها را میتوان به صورت متمرکز در محصولات گروه تولیدی کارخانجات و صنایع فرش نوین دریافت کرد . فرش نوین با داشتن طرح های مشتری پسند ، کیفیت و ماندگاری بسیار بالا به همراه داشتن قیمت پایین از برندهای محبوب در بین مشتریان و علاقه مندان به بازار فرش است .

برچسب
'قیمت فرش 12 متری کاشان' , 'فرش های ماشینی 12 متری' , 'فرش ماشینی 12 متری کاشان'
نـظـرات کاربران
دیگر مطالب کاربردی فرش کاشان
•  شرایط بازگشت یا عودت فرش
•  قوانین و مقررات خرید از فرش کاشان
•  راهنمای خرید اینترنتی فرش
•  شیوه های پرداخت فرش کاشان
•  درباره گروه تجاری فرش ماشینی کاشان
مشاوره و پشتیبانی فرش ماشینی کاشان
فرش ماشینی به قیمت درب کارخانه
فرش ماشینی به قیمت درب کارخانه